Endüstriyel Seksiyonel Kapı Eskişehir

Yoğun ve hızlı trafik akışının olduğu tesislerde poliüretan dolgulu, çelik ya da alüminyum kaplı, emniyetli, görüş özelliği sunan, ısı ve toz yalıtımı sağlayan, uzun ömürlü, istenilen boyutlarda üretilebilen endüstriyel kapı sistemleri; garaj kapısı, hangar kapısı, fabrika kapısı gibi ihtiyaçları karşılarken endüstriyel pekçok tesis tarafından da oldukça yoğun talep görmektedir.

Çalışma trafiğinin yoğun olduğu kapılardır. Poliüretandan üretilmiş sandviç panellerden oluşan sağlam gövdeye sahip seksiyonel kapılar yangınlara, kuvvetli rüzgara, parmak sıkışmalarına karşı güvenlik önlemleri olan, sürtünme ve darbeden etkilenmeyecek şekilde tasarlanmış olup maksimum güvenlik ve kullanım sağlayarak fabrikalar, depolar, hangarlar, istasyonlar vb. endüstriyel sektörler için ideal çözümler sunmaktadır.

Kontrol sistemleri ve fonksiyonel opsiyonlar.Radar sensor

Herhangi hareketli  bir cismi algıladığında otomatik olarak kapıyı açmasını sağlar. Bu sistem tek ve çift taraflı(iç ve dış ) olarak yapılabilir.Metal Kütle sensoru: Sadece metal algılamak içindir genelde fort lift ve benzeri araçların geçişinde şoförün herhangi bir dikkat dağınıklığı yaşamadan ve hızını düşürmeden geçişini sağlar. Bu sistem tek ve çift taraflı(iç ve dış ) olarak yapılabilirUzaktan kumanda: 50 metreye kadar uzaklıktan kumanda ile kapı kontrolünü sağlaya biliriz.Bu da istenilen kapıdan belirlenen personelin geçmesine  olanak sağlar.İp’li switch sistemi: Kapıdan yaklaşık 2 mt  uzaklığa konulan ip sayesinde fort lift şoförü ip swich sistemine yaklaşarak ipi çekip kapıyı açabilir.Geçişini tamamladıktan sonrada otomatik kapı kapanır .Bu sistem tek ve çift taraflı(iç ve dış )olarak yapılabilir. Standart kontrol ünitesi:
Aç kapa ve acil durum butonundan oluşan bir pano ile standart montajı yapılır  yukarıdaki opsiyonel sistemler sayesinde de kapı daha donanımlı ve kullanışlı hale getirilebilir.Güvenlik:
Standartta sunduğumuz emniyet fotoseli  ,kızıl ötesi ışık kullanarak birbiri arasında bağ sağlayan bir sistemdir kapı kapanırken altından gecen cismi algılar ve cisme çarpmadan kapıyı yukarıya doğru açık pozisyona alır.Pnömatik güvenlik sistemi:
Pvc hızlı sarmal kapılarda kullanılan bu güvenlik sistemi kapı altında bulunan alt baza sistemine monte edilir.
Kauçuk fitil içine yerleştirilen sistem hava basıncı sayesinde çalışır. Kapı altında kalan herhangi bir cisme temas ettiği an hava akışında oluşan basınç sayesinde sistem kapıyı durdur ve tekrar yukarıya doğru açık pozisyona alır.

Article By :